Grzegorz Schetyna o słowach Lecha Wałęsy: Mikrofonu wyłączyć nie mogłem

Na konwencji Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa mówił o Kornelu Morawieckim. Do słów byłego prezydenta odniósł się teraz Grzegorz Schetyna. - Jestem rozczarowany, że mógł pomóc, a nie pomógł - powiedział w rozmowie z dziennikiem „Polska Times” przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Aktualizacja: 11.10.2019 13:27 Publikacja: 11.10.2019 13:21

Grzegorz Schetyna o słowach Lecha Wałęsy: Mikrofonu wyłączyć nie mogłem

adm

6 października 2019 roku na konwencji Koalicji Obywatelskiej zabrał głos były prezydent Lech Wałęsa, który odniósł się między innymi do przeszłości Solidarności. Wypominał zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu „zdradę”. – Robią z niego bohatera, a on w środku, stan wojenny, atakują nas, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada! Zdrajca. Taka jest prawda, ale wybaczmy mu. Nie mówiłem o tym, bo wiedział, że nie dużo potrafi. Olaliśmy to – mówił Wałęsa. Dodał także, że „po chrześcijańsku wybacza”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Co dalej z Polską 2050? Sondaż pokazuje przewidywania wyborców
Polityka
Ofensywa informacyjna na wschód. Nie tylko Białoruś i Rosja
Polityka
Radosław Sikorski reaguje na słowa Grzegorza Brauna. „Nienawiść rasowa kończy się komorami gazowymi”
Polityka
Sondaż: Polacy chcą referendum ws. nielegalnej migracji
Polityka
Sondaż: Tak Polacy oceniają sposób sprawowania funkcji marszałka Sejmu przez Szymona Hołownię
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama