Jak stwierdził w RMF FM Brudziński, oczywistością jest dla niego, że kandydatem PiS na premiera będzie dotychczasowy szef rządu Mateusz Morawiecki. Z kolei Elżbieta Witek zdaniem szefa sztabu wyborczego PiS powinna pozostać marszałkiem Sejmu.

- Witek znakomicie - w krótkim okresie, ale jednak z tej roli się wywiązywała i mało tego... Też wracając do tego, jak może wyglądać ten Sejm, to ktoś o takich cechach charakteru i takiej umiejętności, że tak powiem wylewania oliwy na wzburzone fale, jaką posiada pani marszałek Elżbieta Witek, byłaby znakomitą osobą - mówił Brudziński.

Brudziński był pytany także o to, kto będzie marszałkiem seniorem, otwierającym pierwsze posiedzenie nowej kadencji. - Byłoby niewątpliwie wesoło - stwierdził, pytany, czy będzie nim Janusz Korwin-Mikke.

- Ja jestem wszystko sobie w stanie wyobrazić. W polskiej polityce funkcjonuje już na tyle długo, że teoretycznie wszystko jest możliwe. I musi pan przyznać, panie redaktorze, ze w tym Sejmie będzie wesoło - ocenił w rozmowie z Robertem Mazurkiem europoseł PiS.