W czwartek PO i Lewica wystosowały apele do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten zmienił decyzję ws. wyznaczenia na marszałka seniora Antoniego Macierewicza. O tym, że to Macierewicz otworzy pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji rzecznik prezydenta poinformował 5 listopada.

- Minister Macierewicz jest krystaliczną osobą - przekonywał w Polsat News Robert Telus.

Parlamentarzysta podkreślał, że Macierewicza "zna osobiście". - Współpracuję z nim w okręgu, jest moim szefem okręgu. Powiem szczerze, że drugiej bardziej krystalicznej osoby jak Antoni Macierewicz nie znam. Jako szef okręgu jest wspaniałym człowiekiem - mówił.

Telus chwalił Macierewicza również za jego prace mające na celu wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej. - Gdyby nie Macierewicz, dalej wierzylibyśmy w pancerną brzozę. Sprawa jest badana. Na początku całej tragedii wierzyliśmy, tzn. wielu Polaków wierzyło w pancerną brzozę, w tej chwili już nie wierzymy - mówił nawiązując do hipotezy, która mówi o tym, iż skrzydło Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku, złamało się w wyniku uderzenia w brzozę rosnącą w pobliżu miejsca katastrofy.