Posłanka Lewicy została zapytana w Polsat News o kroki, jakie zamierza podjąć w związku z sytuacją w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W piątek 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Czytaj także: Budka przerwał wywiad w Trójce. "Polecam muzykę"

W ramach protestu z rozgłośni odeszli dziennikarze, w tym prowadzący LP3 Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

- Trójka była moim najważniejszym medium, słuchałam Trójki od podstawówki - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus. - Z przykrością wielką i z żalem patrzę na demolkę, która w Programie Trzecim się dzieje - dodała posłanka Lewicy, która zasiada w Radzie Programowej Polskiego Radia.

- W związku z tym, że mamy w piątek posiedzenie Rady Programowej Polskiego Radia, poprosiłam przewodniczącego Rady (Mirosława Wąsika - red.) - nie tylko zresztą ja, również Jan Ordyński (zastępca przewodniczącego Rady - red.) - aby pani prezes Kamińska stawiła się na naszym posiedzeniu i wytłumaczyła się z tego, co się w Polskim Radiu dzieje - oświadczyła Scheuring-Wielgus.

Posłanka poinformowała, że w związku ze sprawą złożyła wniosek zwołanie "w trybie natychmiastowym" sejmowej komisji kultury, w której zasiada.