Żukowska: Słowa o "chamskiej hołocie" przykryły debatę

PiS wykorzystuje swoją dominacje w państwie i traktuje je jako swój folwark, na którym może zrobić wszystko – oceniła Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Lewicy, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską. .

Aktualizacja: 05.06.2020 12:25 Publikacja: 05.06.2020 12:10

Żukowska: Słowa o "chamskiej hołocie" przykryły debatę

Foto: tv.rp.pl

Posłanka i rzeczniczka Lewicy, zapytana o reakcje opozycji, na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w Sejmie mówił pod adresem opozycji „chamska hołota”.

Żukowska powiedziała, że jest to „spłaszczanie polityki, bo tutaj każdy może mieć zdanie, czy słowo cham, czy słowo hołota, to jest fajne czy niefajne słowo, a przykryło to całkowicie merytoryczna debatę”. - PiS wykorzystuje swoją dominacje w państwie i traktuje je jako swój folwark, na którym może zrobić wszystko – oceniła posłanka SLD.Rzeczniczka Lewicy skomentowała również ułaskawienie Jana Śpiewaka przez Andrzeja Dudę. - To jest decyzja, która w jakiś sposób poprawia sytuację. Jan Śpiewak to osoba narażona na ataki ze strony możnych tego świata, którzy wykorzystają wszelkie środki i każdą rzecz do obrócenia przeciwko niemu, dlatego, że walczy z mafią reprywatyzacyjną – skomentowała.     

- Robert Biedroń jest dobrym kandydatem, problemem dla Lewicy jest polaryzacja sceny politycznej.  Elektorat lewicowy jest jednoznacznie antyPiS-owski, i w lęku, że PiS może wygrać, niestety nie postępuje zgodnie ze swoim interesem klasowym, bądź ideowym i wybiera kandydata z obozu neoliberalnego – oceniła Żukowska.

Poseł Lewicy odniosła się też do sytuacji w Ministerstwie Zdrowia. - Osoba pana ministra (Łukasza) Szumowskiego pozostawia wiele wątpliwości, czy dalej powinien być ministrem i czy właściwie wypełniał swoją misję. Pan minister Szumowski pod płaszczykiem tego, że on to wszystko robi dla kraju i by uchronić go od epidemii, wybierał takie zamówienia, które z punktu widzenia budżetu państwa nie były tymi najbardziej korzystnymi – oceniła rzeczniczka Lewicy.

Polityka
Morawiecki: Nie znam szczegółów nowelizacji, którą zaproponował prezydent
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Dymisja szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Polityka
Prezydent chce zmienić "lex Tusk" po czterech dniach. Posłanka: Nie wiedział, co podpisuje?
Polityka
Duda proponuje nowelizację "lex Tusk". Opozycja: Rekordy tchórzostwa i żenady
Polityka
Polska 2050 wskazała szefową sztabu wyborczego
Polityka
Piskorski: PiS zdecydował się na "lex Tusk" z głupoty