Gowin: Mogę rozważyć powrót do rządu

Repolonizacja jest niemożliwa. Możliwa jest jakaś forma zgodnej z prawem unijnym dekoncentracji, ale to nie powinien być żaden priorytet - powiedział były wicepremier Jarosław Gowin w Poranku Siódma9.

Aktualizacja: 17.07.2020 09:57 Publikacja: 17.07.2020 09:33

Gowin: Mogę rozważyć powrót do rządu

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

W Poranku Siódma9 Gowin mówił o ewentualnej rekonstrukcji rządu.

Jego zdaniem nie dojdzie do zmiany na stanowisku premiera i Mateusz Morawiecki będzie tę funkcje pełnić do końca kadencji. Gowin uważa, że zmiany personalne w rządzie mogą być "pochodną rozstrzygnięć programowych". Stwierdził też, że mógłby rozważyć powrót do rządu, który miałby "bardziej modernistyczną agendę".

Gowin uważa, że po zakońnczonych zwycięstwem Andrzeja Dudy wyborach prezydenckich Zjednoczona Prawica powinna się pochylić nad "strukturą elektoratu", która nie jest korzystna dla rządzących.

Polityk wskazał, że Zjednoczona Prawica przegrała nie tylko w dużych, ale i w mniejszych miastach, a także wśród wyborców młodych.

- Tymczasem  młode pokolenie, przedsiębiorcy, samorządowcy, klasa średnia, to są grupy społeczne, w których skumulowany jest największy kapitał kompetencji, energii, kapitał intelektualny, bez którego trudno głęboko modernizować Polskę - mówił Gowin.

Były wicepremier i minister szkolnictwa wyższego mówił również o repolonizacji mediów, o której napomyka Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem repolonizacja w ogóle nie jest możliwa.

- W ogóle o żadnym dokręcaniu śruby nie może być mowy. Możliwa jest jakaś forma zgodnej z prawem unijnym dekoncentracji, ale to nie powinien być żaden priorytet - uważa Gowin.

Polityka
Sejm: Głosowanie projektów ws. aborcji. Jakie były wyniki?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Projekt Trzeciej Drogi ws. aborcji: Jarosław Kaczyński się wstrzymał
Polityka
Dziewięciu posłów PSL chciało odrzucenia projektu Lewicy ws. liberalizacji aborcji
Polityka
Ustawa o dekryminalizacji aborcji. Giertych nie głosował, Kosiniak-Kamysz się wstrzymał
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Referendum ws. aborcji. Trzeciej Drodze zabrakło podpisów do złożenia wniosku