Donald Trump: Porażka w wyborach? Nie wiem, czy zaakceptuję

Prezydent Donald Trump uważa, że amerykańska administracja dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa. W USA w ostatnich dniach przybywało ponad 70 tysięcy nowych przypadków dziennie. Od początku epidemii zmarło w kraju ponad 140 tysięcy osób.

Aktualizacja: 19.07.2020 17:55 Publikacja: 19.07.2020 17:41

Donald Trump: Porażka w wyborach? Nie wiem, czy zaakceptuję

Foto: AFP

W rozmowie z Fox News prezydent Donald Trump bagatelizował duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Tłumaczył, że jest to wynik zwiększonej liczby przeprowadzanych testów.

Trump podważał również statystyki, które wskazują, że wzrósł odsetek dodatnich wyników wśród badanych osób. Zdaniem amerykańskiego prezydenta, wiele z tych przypadków dotyczy młodych osób, które szybko wyzdrowieją.

Zdaniem Trumpa, Anthony Fauci, wiodący ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, "zbytnio panikuje" ostrzegając przed zbyt szybkim złagodzeniem obostrzeń i otwarciem gospodarki. Powiedział, że Fauci mylił się w kwestii wpływu epidemii na gospodarkę. Przypomniał, że ekspert nie zalecał wcześniej wprowadzenia obowiązku noszenia masek.

Prezydent USA pytany był również o najnowsze sondaże prezydenckie, które wskazują, że w listopadzie może przegrać z Joe Bidenem. Jego zdaniem badania są "fałszywe".

Zapytany, czy zaakceptowałby wynik wyborów, gdyby wygrał kandydat Demokratów, odpowiedział: Musiałbym zobaczyć. Nie zamierzam odpowiedzieć po prostu "tak".

Powtórzył, że wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej byłyby sfałszowane, choć nie przedstawił żadnych dowodów na to twierdzenie.

Polityka
Iran zajął statek towarowy w Cieśninie Ormuz. Izrael grozi konsekwencjami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Niemiecka prasa o decyzji Sejmu: mały krok do liberalizacji aborcji
Polityka
Mateusz Morawiecki popiera powrót do kompromisu aborcyjnego. „Nie jestem naiwny”
Polityka
Obelgi, groźby i ataki. Samorządowcy rezygnują z polityki
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Premier Grecji: Zawsze przypominam moim dzieciom, że są w jednej czwartej Polakami