Reklama

Po decyzji marszałek Sejmu Grzegorz Braun mówi o Trybunale Stanu

- Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie poddała pod głosowanie wniosku mniejszości nr 42. Było to nie naruszenie regulaminu, tylko po prostu złamanie prawa - oświadczył poseł Grzegorz Braun, odnosząc się do prac Sejmu nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Oceniając, że cała procedura może być uznana za nielegalną polityk Konfederacji zapowiedział analizę i wyraził nadzieję, że pozwoli ona na wszczęcie postępowań przed Trybunałem Konstytucyjnym i przed Trybunałem Stanu.

Aktualizacja: 18.09.2020 14:27 Publikacja: 18.09.2020 11:21

Po decyzji marszałek Sejmu Grzegorz Braun mówi o Trybunale Stanu

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Na konferencji prasowej koła Konfederacji poseł Grzegorz Braun stwierdził, że w ostatnich dniach w Sejmie wydarzyły się rzeczy "wielkiego kalibru". W tym kontekście wspomniał m.in. o przyjęciu ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej oraz o głosowaniu w sprawie rządowego projektu noweli ustawy budżetowej na ten rok.

- "Bankructwo plus". Podżyrowanie ponad 100-mld dziury budżetowej. To jest przecież katastrofa o rozmiarach wojennych - komentował ten ostatni projekt Braun.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Prezydent Karol Nawrocki zawetował kolejne dwie ustawy. Reakcje polityków koalicji
Polityka
Bartosz Marczuk: Potrzebujemy rąk do pracy, weto może być katastrofą dla polskiego biznesu
Polityka
II nabór KPO w kulturze: 3841 wniosków z wynikiem „0 punktów”. W sieci wrze
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Polityka
Marek Magierowski: decyzja Karola Nawrockiego będzie miała długofalowe konsekwencje
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama