Największy spadek zaufania w rankingu zanotował Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski. Z kolei z największego wzrostu może cieszyć się prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz - czytamy w Onecie.

Po raz pierwszy od lutego 2019 roku na czele rankingu zaufania publikowanego w Onecie na podstawie badania IBRiS znalazł się polityk opozycji (wówczas był to Donald Tusk).

Zaufanie wobec Trzaskowskiego wyraziło 40,6 proc. badanych (o 1,3 punktu proc. mniej w porównaniu do badania z marca).

Prezydent Andrzej Duda zajmuje drugie miejsce w zestawieniu - zaufanie wobec niego wyraża 38,7 proc. badanych (spadek o 4,2 punktu proc.). Prezydent Duda cieszy się zaufaniem mniej niż 40 proc. badanych po raz pierwszy od 2018 roku.

Na podium znalazł się jeszcze premier Mateusz Morawiecki (ufa mu 37,8 proc., wzrost w ciągu miesiąca o 0,5 punktu proc.).

Władysław Kosiniak-Kamysz w ciągu miesiąca zyskał 8 punktów procentowych - i obecnie ufa mu 36,9 proc. badanych. Prezes PSL zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu.

Piąty jest minister zdrowia Adam Niedzielski, któremu ufa 34,5 proc. ankietowanych - o 5,3 punktu proc. więcej niż przed miesiącem.

Szymonowi Hołowni ufa 34,4 proc. badanych (spadek o 1,9 punktu proc.).

Liderem rankingu nieufności jest Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 66,3 proc. respondentów. Drugie miejsce zajmuje Jarosław Kaczyński (63 proc.), a trzecie - wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin (56 proc.).

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Badanie IBRiS dla Onetu zostało przeprowadzone w dniach 9-10 kwietnia 2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1100 osób.