We wtorek Hołownia poinformował na konferencji prasowej, że do koła parlamentarnego Polska 2050 dołącza poseł Mirosław Suchoń, struktury samorządowe zasilają natomiast Grzegorz Nowosielski (burmistrz Wyszkowa) i Wanda Brociek (stołeczna działaczka). - Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa - mówił Hołownia.

Dowiedz się więcej: Poseł Mirosław Suchoń dołączy do Polski 2050 Szymona Hołowni

- Jeżeli dzisiaj pan poseł Suchoń stwierdził, że w Koalicji Obywatelskiej jest mu źle i idzie do Hołownia, to ja tylko przypomnę, dzięki komu pan Mirosław Suchoń się dostał do tego Sejmu - nie dzięki swojemu komitetowi wyborczemu, tylko dzięki komitetowi wyborczemu Koalicji Obywatelskiej. I tylko hipokryta może nie zdawać sobie z tego sprawy - skomentował w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela. Ocenił, że jest to sprawa „honoru i elementarnej przyzwoitości”.

Poseł Nowej Lewicy podkreślił, że jest „bardzo konsekwentny” i „brzydzi się polityczną prostytucją”.

 Jeżeli ktoś dostał się do parlamentu lub samorządu dzięki jakiemuś ugrupowaniu, to jeżeli w trakcie kadencji chce zmienić swoje barwy polityczne, bo uważa, ze tam gdzie jest jest za ciasno, źle się czuje, zawiódł się, to jest na to sposób - proszę złożyć mandat - mówił Trela.

Po transferze Suchonia koło Polski 2050 liczy już pięciu posłów. Oprócz niego są to Hanna Gill-Piątek (przewodnicząca), Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha i Tomasz Zimoch. Dodatkowo Hołownia ma jednego senatora - Jacka Burego.