Donald Tusk w rozmowie z TVN24 powiedział, że chciałby, "żeby w Polsce doszło do zmiany politycznej". - Nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych, natomiast mam wielką potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego i wolnościowego w Polsce - powiedział były premier.

Lider Europejskiej Partii Ludowej nie odpowiedział wprost, czy zamierza wrócić do polskiej polityki.

Czytaj także: Hołownia: Powrót Tuska? Kaczyński będzie miał ukochaną polaryzację

- Bardzo się cieszę, że Donald Tusk chce się zaangażować. Wszystkie ręce na pokład. Rozmawiałem sam z Donaldem Tuskiem. Niepokoi się o kondycję opozycji - mówił w rozmowie z TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Jeżeli chce nam pomóc swoich autorytetem, to można się tylko z tego cieszyć - dodał.

Trzaskowski komentował również wypowiedź wicemarszałka Sejmy Rszarda Terleckiego, który krytykował spotkanie prezydenta Warszawy z liderką białoruskiej opozycji Swietłaną Cichanouską.

- Jestem głęboko zaniepokojony tym, co powiedział (wice)marszałek Terlecki, dlatego że ja cały czas mówiłem swoim przyjaciołom i gościom z Białorusi, że akurat w tej sprawie mówimy jednym głosem - ocenił.

- Widać, że nie ma pojęcia, co w tej chwili jest ważne dla Polski i dla Białorusi, dlatego że my powinniśmy wspierać opozycję na Białorusi, a nie wciągać ją w te małe konflikty - dodał.