Rzecznik rządu Piotr Müller zapytany został na antenie Polsat News, kto mógłby zastąpić lidera Solidarnej Polski na stanowisku ministra sprawiedliwości. - Jeśli podejmiemy ostatecznie decyzję, że się rozstajemy, to wtedy będzie kandydat - powiedział. - Jest kilka nazwisk, które by się nadawały. Myślę, że część nazwisk podawanych przez media, by się sprawdziło - dodał. - Wielu posłów PiS jest gotowych do podejmowania funkcji różnego rodzaju, w tym takich jak członkostwo w rządzie - zaznaczył.

Zapytany, czy w rządzie jest jeszcze minister rolnictwa, rzecznik powiedział, że „jest minister rolnictwa, jeszcze Jan Krzysztof Ardanowski". - Nie ma rozstrzygnięć co do rekonstrukcji - stwierdził Müller.

Piotr Müller odniósł się także do tego, że minister rolnictwa zagłosował przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w konsekwencji czego został zawieszony w prawach członka PiS. - Naturalną konsekwencją braku dyscypliny są też decyzje o wycofaniu rekomendacji. To bardzo prawdopodobne, że taka będzie konsekwencja, ale decyzja nie została podjęta - ocenił rzecznik rządu. - To nie jest informacja, która została pozytywnie przyjęta. To był dla nas ważny projekt. Było oczekiwanie dyscypliny i jasna zapowiedź konsekwencji braku poparcia. Bez wątpienia premier ocenia ją jednoznacznie negatywnie - dodał.