Reklama

SLD traci Napieralskiego i boi się losu AWS

Choć z partii odchodzą kolejni działacze, Sojusz liczy, że dobry program zapewni im miejsca w Sejmie.

Aktualizacja: 29.06.2015 09:49 Publikacja: 28.06.2015 20:09

SLD traci Napieralskiego i boi się losu AWS

Foto: Fotorzepa/Kuba Kamiński

W poniedziałek rano były lider SLD Grzegorz Napieralski i dawny współpracownik Janusza Palikota Andrzej Rozenek mają ogłosić kształt swojego nowego projektu politycznego. Napieralski opuścił w sobotę SLD, bo jak przekonuje, jest miejsce na nowy byt.

Na lewicy panuje jednak przekonanie, że kryzys po tej stronie sceny politycznej może zażegnać jedynie start pod jednym szyldem. – Inaczej będziemy sobie zabierać te ułamki procent, przez co grozi nam Sejm bez żadnej lewicy – tłumaczy w rozmowie z nami prominentny polityk SLD.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Donald Tusk lubi niespodzianki. Izabela Leszczyna wciąż nie wie, czy pozostanie na stanowisku
Polityka
Czy wybory prezydenckie były ważne? Adam Bodnar: Moja rola w tej sprawie zakończyła się
Polityka
Schetyna: Wielka liczba ministrów i wiceministrów wynika z tego, co otrzymaliśmy od PiS
Polityka
Konfederacja „języczkiem u wagi”. Jakie koalicje po wyborach parlamentarnych wyobrażają sobie Polacy?
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Polityka
Sondaż: Wyborcy PSL i Polski 2050 częściej krytykują rząd niż opozycję
Reklama
Reklama