Zalewski w TVN24 skomentował wywiad, jakiego Duda udzielił "Financial Times". W rozmowie z brytyjskim dziennikiem prezydent stwierdził m.in. że "NATO traktuje Polskę jak kraj buforowy".

Czytaj więcej: Politycy lubią wojsko

Zdaniem Zalewskiego o ile tezy stawiane przez Dudę w "Financial Times" są słuszne i prezydent zgadza się w tym zakresie z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim, o tyle język wywiadu jest nieskuteczny. O ile bowiem z Dudą zgodziliby się przedstawiciele armii niemieckiej, amerykańskiej czy brytyjskiej - jak przekonuje Zalewski - o tyle użyte przez niego argumenty "nie trafią do opinii publicznej w Europie Zachodniej".

- To jest kwestia języka - podkreślił Zalewski, który zalecił Dudzie "bardziej finezyjny język" zamiast "walenia toporem".