Reklama
Rozwiń
Reklama

Węgry zdecydowały. Chcą opuścić Międzynarodowy Trybunał Karny

Węgry ogłosiły 3 kwietnia oficjalnie, że zamierzają wycofać się z Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK). Potwierdziły się tym samym informacje, które węgierski minister sprawiedliwości Bence Tuzson przekazać miał dzień wcześniej na zamkniętym spotkaniu dla dyplomatów.

Publikacja: 03.04.2025 10:53

Beniamin Netanjahu i Viktor Orbán

Beniamin Netanjahu i Viktor Orbán

Foto: REUTERS/Bernadett Szabo

adm

„Węgry wycofają się z Międzynarodowego Trybunału Karnego” – napisał w krótkim oświadczeniu Gergely Gulyás, szef kancelarii premiera Viktora Orbána. „Rząd rozpocznie procedurę wycofania się z MTK w czwartek, zgodnie z konstytucyjnymi i międzynarodowymi ramami prawnymi” – wskazano. 

Węgry opuszczą Międzynarodowy Trybunał Karny? Rozpoczęto procedurę 

Pozostało jeszcze 89% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Największe lotniska USA mają obsługiwać mniej lotów. To skutek shutdownu
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Polityka
Gwiazda ruchu MAGA zaczyna dystansować się od Donalda Trumpa. Dlaczego?
Polityka
Trump: Putin powiedział, że to ja muszę zakończyć wojnę na Ukrainie
Polityka
Zohran Mamdani burmistrzem Nowego Jorku. Prof. Zbigniew Lewicki: wygrał posługując się nośnymi hasłami
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Polityka
Podcast „Rzecz w tym”: Lewicowa rewolucja w Nowym Jorku. Co wygrana Zohrana Mamdaniego znaczy dla USA, Trumpa i Europy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama