Reklama

Wiadomo, kto stanie na czele Pentagonu. Zdecydował jeden głos

Senat Stanów Zjednoczonych zatwierdził nominację Pete'a Hegsetha na nowego sekretarza obrony. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób nominowanych przez nowego prezydenta USA do gabinetu.

Publikacja: 25.01.2025 10:25

Pete Hegseth

Pete Hegseth

Foto: REUTERS/Benoit Tessier

adm

Pete Hegseth – były współgospodarz weekendowych programów śniadaniowych w prawicowej telewizji Fox News, oficer Gwardii Narodowej w stopniu majora oraz były szef dwóch organizacji na rzecz praw weteranów – otrzymał zgodę amerykańskiego Senatu zaledwie jednym głosem. Za zatwierdzeniem jego kandydatury głosowało 50 senatorów – tyle samo co przeciwko. Rozstrzygający na korzyść Hegsetha głos oddał wiceprezydent JD Vance, który pełni funkcję przewodniczącego Senatu. Przeciwko kandydaturze Hegsetha zagłosowało troje Republikanów – Susan Collins, Lisa Murkowski oraz Mitch McConnell, były lider partii w Senacie. 

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Donald Trump atakuje Fed. Co z dolarem?
Polityka
Zaginął kolejny przeciwnik dyktatora Białorusi. Poleciał z Warszawy do Stambułu
Polityka
Litwa proponuje pominięcie Węgier w negocjacjach akcesyjnych Ukrainy z UE
Polityka
Francja już tylko dryfuje. Czy to zmierzch V Republiki?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Polityka
Trump „nie może się doczekać” spotkania z Kimem. „Mamy bardzo dobre relacje”
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama