Reklama
Rozwiń
Reklama

Wigilia będzie wolna kosztem innego dnia? Minister: To też jest możliwe

- To by znacznie ułatwiło życie nam wszystkim - mówił w rozmowie z RMF FM minister rolnictwa Czesław Siekierski pytany o projekt Lewicy przewidujący, że Wigilia Bożego Narodzenia miałaby być dniem wolnym od pracy.

Publikacja: 30.10.2024 07:25

Czesław Siekierski

Czesław Siekierski

Foto: PAP/Krzysztof Świderski

arb

Zapowiedziany przez minister pracy i polityki społecznej Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk projekt ustanawiający Wigilię dniem wolnym od pracy wpłynął już do Sejmu. Projekt klubu Nowej Lewicy popiera prezydent Andrzej Duda.

Obecnie Wigilia jest dniem pracującym, choć w praktyce wiele osób, zwłaszcza kobiet, jest tego dnia wcześniej zwalnianych z pracy lub w ogóle nie muszą do niej przychodzić.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Sondaż: Kogo najbardziej obciąża sprawa sprzedaży działki pod CPK?
Polityka
PiS ruszy w Polskę. Czy to wystarczy, by przekonać wyborców?
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Sejm podjął decyzję ws. zatrzymania i tymczasowego aresztowania Zbigniewa Ziobry
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama