- Mam spore wątpliwości jak patrzymy na wyroki sądów czy rzeczywiście są one praworządne - powiedział Suski pytany o fakt, że ze słów Jarosława Kaczyńskiego wynika, iż w Polsce obecnie nie ma praworządności.

- Nasze reformy sądownictwa są po to, aby ta praworządność wróciła po kilkudziesięciu latach komunizmu i postkomunizmu - zaznaczył Suski dodając, że nie jest to łatwe. - Jak ma wrócić pełna praworządność jak nam się rzuca kłody pod nogi, a jak się zachowuje opozycja to wiemy - dodał poseł PiS wskazując m.in. na sprzeciw wobec reformy sądownictwa realizowanej przez PiS ze strony UE.

- Na pewno ci, którzy pretendują dziś do władzy na pewno żadnej praworządności nie wprowadzą - zaznaczył Suski.

- To było nielegalne zgromadzenie, brały w nim udział osoby zamaskowane. Skąd policja może wiedzieć, że ktoś jest posłem jeśli jest zamaskowany - tak Marek Suski odpowiedział na pytanie o to czy PiS będzie domagał się dymisji któregoś z komendantów policji, po tym jak w czasie środowych protestów w Warszawie funkcjonariusz policji użył gazu wobec posłanki Magdaleny Biejat z Lewicy, mimo że ta pokazywała swoją legitymację poselską.

- Policja ma obowiązek pilnować i dbać o bezpieczeństwo ludzi - dodał Suski.

- My nie jesteśmy od żądania dymisji od rządu - podsumował.