Wczoraj w wielu polskich miastach odbyły się manifestacje w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego, organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Tysiące osób zebrało się m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, w Łodzi i w Poznaniu. Czytaj więcej

- Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewicowe organizacje pozarządowe, walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów - powiedział Paweł Kukiz w Radiu Zet, powołując się na informacje, które pojawiły się w internecie. 

Prowadząca program Monika Olejnik spytała o dokładne źródło tych informacji. – Jakiś bankier. Na kilku jest – odpowiedział polityk.