Prawie 70 procent respondentów chce, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński został zdymisjonowany ze stanowiska wicepremiera ds. bezpieczeństwa - wynika z sondażu Kantara dla TVN i TVN24. 

Na stanowisku wicepremiera chce widzieć prezesa PiS 10 procent ankietowanych.

- Jarosław Kaczyński jest wewnętrznie zdruzgotany, ta sytuacja polityczna jest dla niego tak odległa, że używa komentarzy innych środowisk, aby się powiedzieć. Myślę, że prezes PiS jest nieszczęśliwy - oceniła prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z WP.pl.

- Tylko nieszczęśliwi ludzie potrafią zrozumieć, że on jest nieszczęśliwy. Jarosław Kaczyński powinien się wycofać, ale nie ma zbytnio gdzie. Po prostu te wszystkie podziały oraz frakcje nie docierają do niego, jest nieobecny wewnętrznie - powiedziała socjolog.

Staniszkis komentował również weto Polski w sprawie unijnego budżetu. - Grozi nam samotność, ale nie tylko ze względu na głosowanie ws. budżetu UE, ale przez samodegradację. Chcę podkreślić słowo "samo", bo to jest niszczenie siebie. Myślę, że w wielu krajach obserwujemy destrukcję, ale w każdym z nich działa inny mechanizm. Dla Unii Europejskiej jest porażające, że w Polsce dzieje się to z własnej woli - powiedziała.