- Beata Szydło udowodniła, że jest rasowym przywódcą, który potrafi stawić czoła problemom i ripostować" - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Waszczykowski. Szefa MSZ cieszy również, że polska opozycja nie uczestniczyła w zażartej dyskusji i "doznała refleksji."

- Zarzuty stawiane Polsce były i są bezzasadne. A stoją przed nami wielkie wyzwania, jak np. organizacja szczytu NATO. Dlatego ta debata była niepotrzebna. Ale powiem szczerze, wczoraj w Strasburgu urodził się nowy lider europejski, który nazywa się Szydło. Te trzy godziny pokazały, że narodził się rasowy przywódca. To była wielka osobista wygrana premier Szydło, która jak sądzę będzie procentować dla całego naszego rządu - komentował Waszczykowski.

Waszczykowski krytycznie ocenił postawę Donalda Tuska. - Pokazał, że jest w dalszym ciągu tylko politykiem Platformy, a nie politykiem formatu europejskiego - powiedział. Szef MSZ podkreślił również, że niepotrzebne były uwagi, jakie w poniedziałek w Brukseli Donald Tusk skierował pod adresem Andrzeja Dudy.

Szef MSZ przypomniał o zaplanowanej na jutro wizycie w Polsce ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. - Będę z nim rozmawiał jak dyplomacja niemiecka może wpłynąć na tych technokratów, aby również uspokoić te nastroje i by jednak wycofali tę kampanię przeciwko Polsce - zapowiedział Waszczykowski.

Szef dyplomacji zapowiedział, że w każdej chwili może przyjąć w naszym kraju wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Zobacz także:

Debata o Polsce za nami