Henryk Kowalczyk z PiS zapewnił z kolei, że Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. - Rozpatrzyliśmy wszystkie uwagi, które wpłynęły. Środki finansowe na realizację projektu są zabezpieczone - dodał.
Minister finansów Paweł Szałamacha zapewnił, że uwagi ministerstw do projektu ustaw są normalną procedurą. - Dziś projekt został przyjęty - poinformował minister. - Projekt nie opóźni się i nie zabraknie na niego pieniędzy - dodał.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że uprawnionych do środków z projektu Rodzina 500+ będzie 2,7 mln rodzin. - Projekt jest szeroko konsultowany. Wszystkie głosy w dyskusji są jawne. Rozmawiamy ze wszystkimi stronami - podkreśliła minister Rafalska.
Henryk Kowalczyk zapewnił, że rząd chce, aby projekt Rodzina 500+ wszedł w życie 1 kwietnia.
Obawy o przyszłość projektu 500+ pojawiły się wraz z publikacją dokumentu na stronie rcl.gov.pl. Napisano w nim, że Ministerstwo Finansów nie może pozytywnie zaopiniować projektu 500+ w wersji po konsultacjach społecznych.