Michał Wójcik wierzy w większość dla rządu Morawieckiego. "Premier zapewniał"

Od ośmiu lat jesteśmy w Zjednoczonej Prawicy. Nic się nie zmieniło po wyborach, jesteśmy razem w tej samej grupie - mówił w rozmowie z TVN24 wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik.

Publikacja: 06.12.2023 07:55

Michał Wójcik

Michał Wójcik

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Wójcik był pytany o to, dlaczego nie wszedł w skład trzeciego rządu Mateusza Morawieckiego (zasiadał w dwóch poprzednich rządach tworzonych przez PiS)

- O to trzeba premiera zapytać. Być może chodziło o to, aby nowe twarze pojawiły się w rządzie - odparł.

- Osiem lat bycia ministrem to jest sporo - zauważył też.

Michał Wójcik poza rządem Mateusza Morawieckiego. "Moje prace kontynuuje Jacek Ozdoba"

- Moje prace kontynuuje pan minister (Jacek) Ozdoba - mówił polityk Suwerennej Polski. - Bardzo się cieszę, że kontynuuje to co robiłem przez wiele lat. Nie można zawiesić na parę tygodni np. pomocy dzieciom - dodał. - O ile wiem Jacek Ozdoba świetnie sobie radzi na tym stanowisku - przekonywał.

Czytaj więcej

Kiedy głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego? Ogłoszono plan Sejmu

Na pytanie o wypowiedź Ozdoby, który - na kilka dni przed wejściem do rządu - w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczy o Polityce" mówił, że Suwerenna Polska do rządu nie wejdzie, Wójcik odparł, że "jesteśmy jako Suwerenna Polska w gabinecie premiera Morawieckiego, nie ma tutaj żadnych sensacji, jest tak jak miało być".

A dlaczego Suwerenna Polska weszła do rządu Morawieckiego, o którym Jacek Ozdoba mówił, że towarzyszy mu "pasmo porażek"?

- To jest decyzja natury politycznej, od ośmiu lat jesteśmy w  Zjednoczonej Prawicy. Nic się nie zmieniło po wyborach, jesteśmy razem w tej samej grupie - odparł.

Michał Wójcik: Zjednoczona Prawica to nie tylko poglądy Mateusza Morawieckiego

A co ze słowami Mateusza Morawieckiego, który mówił, że "większego chaosu i kłopotów, niż mamy obecnie w sądownictwie, już chyba mieć nie możemy", podczas gdy za reformy te odpowiadał lider Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro?

Jeśli się nie uda będziemy w jednym klubie z PiS

Michał Wójcik, poseł Suwerennej Polski

- Zjednoczona Prawica to nie tylko poglądy Mateusza Morawieckiego. To jest też Jarosław Kaczyński, tysiące ludzi, którzy wierzą w idee, które przyświecają nam od wielu lat - odparł Wójcik.

- W tej sprawie premier miał złą diagnozę, być może ktoś m podsunął złe dane - dodał.

Wójcik mówił też, że "dla Polski i dla Polaków fatalnym rządem będzie rząd Donalda Tuska". Jeśli Tusk powróci do władzy to wcale nie będzie lepiej Polakom, będzie gorzej - przekonywał.

Michał Wójcik: Jako PiS wygraliśmy wybory

Jednocześnie Wójcik stwierdził, że w obozie Zjednoczonej Prawicy jest wiara, że trzeci rząd Mateusza Morawieckiego uzyska większość w Sejmie. - Pan premier zapewniał pana prezydenta, że będziemy mieli większość - przypomniał nawiązując do konsultacji prowadzonych przez prezydenta Dudę, który po wyborach spotkał się z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych, które wprowadziły parlamentarzystów do Sejmu X kadencji.

- Pamiętajmy o tym, że my jako PiS wygraliśmy (wybory). Jesteśmy dopiero przed głosowaniami - dodał.

A co, jeśli rząd Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania? - Jeśli się nie uda będziemy w jednym klubie z PiS - zapewnił Wójcik.


Wójcik był pytany o to, dlaczego nie wszedł w skład trzeciego rządu Mateusza Morawieckiego (zasiadał w dwóch poprzednich rządach tworzonych przez PiS)

- O to trzeba premiera zapytać. Być może chodziło o to, aby nowe twarze pojawiły się w rządzie - odparł.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Ważna zmiana na granicy Polski ze Słowacją po decyzji rządu
Polityka
Co przyniesie marzec w polityce? Nie tylko kampania samorządowa
Polityka
Zaskakujące miejsce dla klubiku malucha w Sejmie
Polityka
Sondaż: Polacy za protest rolników winią KE i rząd Mateusza Morawieckiego
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Polityka
Jarosław Kaczyński ogłosił decyzję w sprawie wyborów w PiS. Krótki komentarz Tuska
Polityka
W PiS frakcje zwalczały się jak mafijne klany. Zostawili haki na Morawieckiego