Szymon Hołownia zorganizuje w Sejmie klubik dziecięcy? "To miejsce na tym zyska"

Chciałbym, aby Sejm był miejscem, do którego rodzice mogą przychodzić z dziećm - mówił na konferencji prasowej marszałek Sejmu, Szymon Hołownia.

Publikacja: 05.12.2023 14:28

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Foto: PAP/Tomasz Gzell

W czasie konferencji prasowej Hołownia odniósł się do wpisu dziennikarki tvn24.pl, Justyny Sucheckiej, na portalu X (dawny Twitter).

Szymon Hołownia reaguje na wpis Justyny Sucheckiej

- Chcę podziękować pani Justynie Sucheckiej, ale też wszystkim, którzy włączyli się w dyskusję nad zdjęciem, które wrzuciłem z mojego gabinetu marszałkowskiego, na którym moja córka, dwuletnia Ela, próbowała dowieść, że opanowała już stawanie na głowie w takim stopniu, który wystarczy, by funkcjonować w tej izbie - powiedział.

Czytaj więcej

Młodzi rodzice w Sejmie bez jakichkolwiek praw

Jak dodał zdjęcie to "zestawiane było ze zdjęciem pani poseł Gajewskiej", która na inauguracyjne posiedzenie Sejmu przyszła z synem, co wywołało falę komentarzy, nie zawsze przychylnych dla posłanki. Część internautów komentowała, że było to działanie na pokaz, a Gajewska mogła zatrudnić opiekunkę.

- Komentarze były bardzo różne w tej sprawie. Nie chciałby, aby ktokolwiek kwestionował to, że posłanka czy poseł może z dzieckiem przyjść do Sejmu, również wtedy, kiedy trwają obrady wysokiej izby. Po to jesteśmy matkami i ojcami, by zajmować się naszymi dziećmi wtedy, kiedy tego potrzebują - skomentował Hołownia.

W Sejmie powstanie "przedszkole posiedzeniowe"?

- Poprosiłem ministra Jacka Cichockiego by rozesłał pytanie do klubów parlamentarnych, bo chcielibyśmy pomyśleć nad organizacją opieki dla dzieci posłanek i posłów w dniach posiedzeń, w dniach bezpośrednio poprzedzających. Myślę, że jesteśmy w stanie taki rodzaj tymczasowego przedszkola posiedzeniowego, takiego klubiku dziecięcego zorganizować. Sam jestem ojcem, wiem jak czasem trudno jest spiąć godziny czasu opiekunki z godzinami pracy żłobka, przedszkola, czasem wypadają jakieś choroby. Myślę, że to miejsce na tym zyska, jeśli będziemy sobie stale przypominali dla kogo to robimy - dodał.

- Zobaczymy jakie jest zainteresowanie i będziemy starali się zorganizować taką opiekę, aby można było spokojnie pracować, skupić się na pracy - zapowiedział Hołownia.

- Jeśli zainteresowanie wśród posłów będzie duże, jeśli się okaże, że jest zainteresowanie wśród pracowników kancelarii, to pomyślimy nad rozwinięciem tego projektu - podkreślił.

- Chciałbym, aby Sejm był miejscem, do którego rodzice mogą przychodzić z dziećmi i aby był przyjaznym miejscem dla naszych pociech - podsumował

W czasie konferencji prasowej Hołownia odniósł się do wpisu dziennikarki tvn24.pl, Justyny Sucheckiej, na portalu X (dawny Twitter).

Szymon Hołownia reaguje na wpis Justyny Sucheckiej

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Jak Polacy oceniają działalność prezydenta? Kolejny spadek notowań Andrzeja Dudy
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Polityka
Komentarze po odblokowaniu KPO: "ogromny sukces", "szantaż okazał się skuteczny"
Podcast
Ursula von der Leyen u Donalda Tuska w Warszawie. „Odblokowanie KPO to pokazanie, że PO sprząta po PiS”
Polityka
Janusz Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Konfederacja ma problem
Polityka
Donald Tusk: Protestujący w Polsce rolnicy nie są antyukraińscy