Polityk PSL Krzysztof Hetman pokazał uchwałę o zawarciu koalicji rządowej

Poseł PSL Krzysztof Hetman poinformował w TV24, że Rada Naczelna PSL przyjęła w sobotę uchwałę o zawarciu koalicji rządowej z prodemokratycznymi partnerami. Polityk KO Marcin Kierwiński potwierdził, że część programowa umowy koalicyjnej jest gotowa.

Publikacja: 04.11.2023 23:45

Krzysztof Hetman, PSL

Krzysztof Hetman, PSL

Foto: PAP, Marcin Obara

Krzysztof Hetman i Marcin Kierwiński byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24.

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego z koalicji Trzeciej Drogi zaprezentował w studiu dokument, jaki przyjęty został podczas posiedzenia  Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

To najważniejsze ciało statutowe PSL podjęło uchwałę, która mówi o zawarciu koalicji rządowej  z udziałem Polskiego Stronnictwa Ludowego z z prodemokratycznymi partnerami - Koalicją Obywatelską, Polską 2050 Szymona Hołowni oraz Nową Lewicą.

Czytaj więcej

Morawiecki przyznaje: zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego

Hetman wyraził nadzieję, że "ta decyzja i ten głos wszystkich przedstawicieli organizacji wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego z całej Polski, przerwie festiwal różnego rodzaju podszeptów, nieprawdziwych informacji i zwykłych kłamstw, jakie podrzucają w przestrzeń publiczną, a także mediom przedstawiciele PiS".

Polityk powiedział, że jest to zaprzeczenie głoszonym przez członków Prawa i Sprawiedliwości teorii, jakoby koalicja partii demokratycznych miała być tylko porozumieniem liderów, a nie działaczy poszczególnych partii.

Marcin Kierwiński (KO) z kolei zapewnił, że jeśli wyborcy opozycji czują jakiś niepokój w sprawie porozumienia partii demokratycznych, to zapewnia, że "wszystko idzie w doskonałym porządku i program czterech partii opozycyjnych będzie realizowany".

Hetman: Pora, żeby premier zaczął się pakować

- Chciałbym poinformować, że ten dokument właśnie został jednogłośnie przyjęty przez reprezentantów i przedstawicieli wszystkich organizacji wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego - podkreślił. Dodał, że premier Morawiecki, który mówił dziś, że mógłby być członkiem rządu kierowanego przez szefa PSL, "mówił przez ostatnie osiem lat wiele różnych rzeczy i wielokrotnie mijał się z prawdą" i w tym przypadku także nie ma racji.

I jeśli pan premier jeszcze się nie spakował, to chyba warto mu podpowiedzieć, żeby zaczął to robić, bo już niedługo, mam nadzieję, zaraz po pierwszym posiedzeniu Sejmu 13 listopada, będzie musiał opuścić Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - oświadczył Hetman.

Krzysztof Hetman i Marcin Kierwiński byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24.

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego z koalicji Trzeciej Drogi zaprezentował w studiu dokument, jaki przyjęty został podczas posiedzenia  Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Sondaż CBOS: Konfederacja ze spadkiem poparcia. Przed Trzecią Drogą już i Lewica
Polityka
Po głosowaniu w sprawie aborcji: Tusk wściekły, kara dla Giertycha i Sługockiego, pytania o strategię koalicji
Polityka
Kary za głosowanie ws. aborcji. Posłowie zawieszeni, wiceminister straci posadę
Polityka
Ustawa o depenalizacji aborcji odrzucona. Kto zagłosował przeciw?
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Polityka
Sejm zagłosował w sprawie odebrania immunitetu Mariuszowi Błaszczakowi
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą