Czytaj więcej:

Słowa Janusza Korwin-Mikkego dotyczą głosowania nad uchwalonym rządowym projektem 500+, podczas którego parlamentarzyści ruchu Kukiza podzielili głosy na trzy niemal równe części. Spośród nich 14 posłów zagłosowało za, 11 przeciw, a 13 wstrzymało się od głosy. Dwóch posłów było nieobecnych na głosowaniu.

„Wielka szkoda!” – napisał kontrowersyjny polityk, który uważa, że na jedyną opozycję w Sejmie wyrosła .Nowoczesna, nazwana przez niego „.Niezależną”, która jednomyślnie zagłosowała przeciwko projektowi.

Od lidera partii KORWiN najmocniej obrywa się posłowi Kukiz’15 Rafałowi Wójcikowskiemu.

Ten najpierw wzbudził duże zainteresowanie mediów, gdy podczas debaty nad projektem 500+ bezlitośnie go krytykował, w t-shircie przedstawiającym przekreśloną debatę przy Okrągłym Stole, by podczas głosowania wstrzymać się od głosu.

Po krytyce jaka spotkała Korwin-Mikkego w komentarzach, w oddzielnym wpisie wyjaśnił, że jego sympatie są z Kukizem, a Petru to zdecydowany wróg. Mimo tego, tłumacząc się nazwał Klub Kukiz’15 „niezdecydowaną masą”, a .Nowoczesną „zdyscyplinowaną i twardą opozycją”.