Nie tylko Warszawa. Protesty także w innych miejscach w kraju

W niedzielę w wielu miastach Polski, podobnie jak w Warszawie, zebrały się tłumy osób chcących zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Publikacja: 04.06.2023 14:47

Nie tylko Warszawa. Protesty także w innych miejscach w kraju

Foto: PAP/Łukasz Gągulski

adm

W niedzielę w Warszawie odbywa się organizowany przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska marsz "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami". Stolica nie jest jednak jedynym miejscem, w którym zebrały się tłumy osób chcących zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Protesty odbywają się też między innymi w Szczecinie, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Częstochowie, Opolu. Polacy protestują nawet w Brukseli czy Berlinie. 

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Kierownictwo Kancelarii Prezydenta zostanie odwołane. „Zgodnie z tradycją”
Polityka
Najnowszy sondaż. Partia Grzegorza Brauna czwartą siłą polityczną w Sejmie
Polityka
Prezydent Andrzej Duda premierem? Prof. Andrzej Zybertowicz kreśli scenariusz, w którym „będzie potrzebny silny impuls”
Polityka
Adam Bielan o Jarosławie Kaczyńskim: Wielu członków PiS nie wyobraża sobie innego prezesa
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Polityka
Współpraca Tusk-Nawrocki? Sondaż: Polacy są pesymistami