Korea Północna wystrzeliła "wiele rakiet manewrujących"

Korea Północna wystrzeliła w środę pewną liczbę rakiet manewrujących w kierunku morza - informuje południowokoreańska armia. Do próby rakietowej doszło trzy dni po ćwiczeniach, w ramach których Korea Północna ćwiczyła przeprowadzenie uderzenia z użyciem broni atomowej.

Publikacja: 22.03.2023 10:31

Korea Północna przeprowadziła w 2023 roku już 10 testów rakietowych

Korea Północna przeprowadziła w 2023 roku już 10 testów rakietowych

Foto: AFP

arb

Środowy test rakietowy był czwartą próbą rakietową przeprowadzoną przez Pjongjang od czasu, gdy USA i Korea Południowa rozpoczęły największe od 2017 roku wspólne ćwiczenia wojskowe, które Korea Północna określa mianem "próby przed inwazją".

11-dniowe amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia mają skończyć się 23 marca. Jednak USA już zapowiedziały wysłanie swojego lotniskowca w rejon Półwyspu Koreańskiego, gdzie okręt ten ma wziąć udział w kolejnej rundzie wspólnych ćwiczeń armii USA i Korei Południowej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Zmiana w rządzie Ukrainy. Premier Denys Szmyhal złożył rezygnację
Polityka
Syria chce usunąć rosyjskie bazy. W odwecie Rosjanie wspierają separatystów
Polityka
Teoria spiskowa o Epsteinie obróciła się przeciwko ludziom Trumpa
Polityka
Donald Trump zmienia taktykę wobec Rosji i stawia Putinowi ultimatum
Polityka
Trump zapowiada wysłanie "najlepszej broni" dla Ukrainy. Daje Rosji 50 dni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama