Kowalski atakuje Morawieckiego za Sylwester Marzeń w TVP. "Quo vadis polska prawico?"

"Akceptacja lewicowej linii obecnych władz TVP, które z premedytacją zakontraktowały gwiazdeczkę z USA do promocji tęczowej opresyjnej agendy całkowicie sprzecznej z linią aksjologiczną prawicy, doprowadzi do eksplozji takich manifestacji" - zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego wiceminister Janusz Kowalski.

Publikacja: 03.01.2023 09:39

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Kowalski

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Kowalski

Foto: PAP/Tomasz Gzell

Posłowie Solidarnej Polski nie kryli oburzenia po Sylwestrze Marzeń emitowanym na antenie Telewizji Polskiej. Członkowie zespołu Black Eyed Peas wystąpili z tęczowymi opaskami na ramionach w geście solidarności ze społecznością LGBTQ.

Zbigniew Ziobro przekonywał w Sejmie, że tęcza - symbol ruchu LGBTQ - jest dziś "symbolem opresji".

Czytaj więcej

Ziobro: Tęcza to symbol opresji. Dziwię się, że TVP ją promuje

- Wyrazem opresji, mierzonej też i obszarem decyzji politycznych jest fakt wymuszania przez UE na polskich samorządach, pod szantażem odebrania pieniędzy UE, (wycofania) się z uchwał prorodzinnych, Kart Polskiej Rodziny, kart wsparcia dla polskiej rodziny, tylko dlatego, że nie spodobało się to aktywistom homoseksualnym - mówił Ziobro nawiązując do tzw. uchwał antyLGBT przyjmowanych przez niektóre polskie samorządy.

We wtorek głos w tej sprawie zabrał wiceminister rolnictwa, poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski. Zwrócił się bezpośrednio do premiera Morawieckiego.

"Szanowny Panie Premierze Morawiecki! Akceptacja lewicowej linii obecnych władz TVP, które z premedytacją zakontraktowały gwiazdeczkę z USA do promocji tęczowej opresyjnej agendy całkowicie sprzecznej z linią aksjologiczną prawicy, doprowadzi do eksplozji takich manifestacji" - napisał.

Czytaj więcej

Antoni Dudek: Solidarna Polska, atakując LGBT, walczy o przetrwanie

Zdaniem Kowalskiego, "Media publiczne muszą chronić Polaków przed groźną ideologią, a nie pod płaszczykiem infantylnej tolerancji pozwalać na afirmację opresyjnej ideologii LGBT, której aktywiści chcą katolików zamykać w więzieniach, a społeczeństwo zmusić do zgody na adopcję dzieci przez homopary".

Wiceminister zarzuca również TVP, ze dała zgodę, "aby Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w moim rodzinnym Opolu zamienił się w czerwcu 2023 r. w otwartą manifestację tęczowych aktywistów. Skutki społeczno-kulturowe wpuszczenia homopropagandy do TVP będą dramatyczne. To nie jest żadna "ekspresja artystyczna"!

"Solidarna Polska nigdy nie zgodzi się, aby iść drogą upadłych partii prawicy w Niemczech i Francji, które już dawno zdezerterowały z obrony tradycyjnych wartości .Miliony Polaków są zaniepokojone lewicowym zwrotem części obozu prawicy i odpuszczania obrony polskiej suwerenności i wartości" - zapowiedział Kowalski.

"Quo vadis polska prawico?" - zakończył swój wpis poseł Solidarnej Polski.

Polityka
Na Facebooku znów pojawi się profil Konfederacji
Polityka
Polski rząd reaguje na decyzję KE ws. lex Tusk. "W Polsce były rosyjskie wpływy"
Polityka
Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach
Polityka
UE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z lex Tusk
Polityka
Sondaż: Kto odpowiada za kryzys zbożowy? Polacy obwiniają głównie rząd