Premier Mateusz Morawiecki miał obiecać polskiej reprezentacji w piłce nożnej premię w wysokości co najmniej 30 mln złotych za wyjście z grupy na mundialu w Katarze.

Nie wiadomo, w jakim trybie i z jakiego funduszu miałaby być wypłacona premia.

Czytaj więcej

30 mln złotych za awans. Obietnica premiera dla reprezentacji Polski

Na konferencji prasowej zapytano o to rzecznika rządu. Piotr Müller nie potwierdził, że piłkarze i sztab szkoleniowy mieli otrzymać premie. Poinformował, że ma powstać specjalny fundusz na rozwój piłki nożnej.

- Mamy największy sukces reprezentacji Polski na mundialu od 36 lat. Zamiast dobrej atmosfery, redakcja chce popsuć humory. Nie ma takiej potrzeby. (...) Premier Morawiecki od wielu miesięcy jest w stałym kontakcie z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, jak i trenerem Czesławem Michniewiczem. Rozmawiali o większym wsparciu dla polskiej piłki nożnej. Premier wskazał, że warunkiem dodatkowego wsparcia jest awans z grupy - mówił

- Chcemy wesprzeć polską piłkę nożną, aby powstał specjalny fundusz, który będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, budową infrastruktury, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami rozwoju reprezentacji Polski. To są środki finansowe, które będą przeznaczone na te cele - dodał rzecznik rządu. 

- Premier obiecał w rozmowie z prezesem PZPN i trenerem reprezentacji dodatkowe środki finansowe po awansie. I to się dzieje. To jest premia dla całego sektora piłkarskiego - mówił Müller