Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 274

"Rada Miejska Kijowa zatwierdziła decyzję o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Kijowa Borisowi Johnsonowi, wielkiemu przyjacielowi Ukrainy" - napisał w mediach społecznościowych Witalij Kliczko.

Kliczko zaznaczył, że Johnson wielokrotnie odwiedzał stolicę Ukrainy - zarówno w czasie pokoju, jak i po 24 lutego, czyli po rozpoczęciu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Mer Kijowa wyraził przekonanie, że były szef brytyjskiego rządu będzie robił wszystko, co możliwe, aby Wielka Brytania i światowi przywódcy "udzielili Ukrainie niezbędnej pomocy".

Czytaj więcej

Wielka Brytania: Rosjanie przerzucają swoje elitarne jednostki do Donbasu

Witalij Kliczko podziękował Johnsonowi za wsparcie i dodał, że Kijów czeka na kolejną wizytę byłego premiera, tym razem z okazji przyznanego mu wyróżnienia.

Na początku lipca Johnson został honorowym obywatelem Odessy.

Boris Johnson ogłosił rezygnację ze stanowiska przewodniczącego brytyjskiej Partii Konserwatywnej na początku lipca. Na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii zastąpiła go Liz Truss, która swoją rezygnację ogłosiła po 44 dniach urzędowania, co uczyniło ją najkrócej sprawującym urząd premierem Wielkiej Brytanii. Po Truss na czele Partii Konserwatywnej i brytyjskiego rządu stanął Rishi Sunak, kanclerz skarbu w rządzie Johnsona.