Jacek Sasin otrzymał medal za zasługi dla Poczty Polskiej

W Gdańsku rozdano "Medale Honorowe Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta. Za szczególne zasługi medal otrzymał wicepremier Jacek Sasin

Publikacja: 10.11.2022 09:35

Wicepremier Jacek Sasin i prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski

Wicepremier Jacek Sasin i prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski

Foto: PAP/Adam Warżawa

W środę obchodzono święto Pocztowców - Dzień Łączności. Z tej okazji Poczta Polska nagrodziła medalami zasłużonych pracowników.

Podczas regionalnych wydarzeń odznaczenia otrzymało łącznie ponad 2000 osób. Otrzymali medale: za Długoletnią Służbę, odznaki „Zasłużony dla Łączności” i medale za „35 lat w służbie Poczcie Polskiej”.

W Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczystości, podczas której zostały rozdane, po raz pierwszy w historii "Medale Honorowe Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta".

Medal za szczególne zasługi dla Poczty Polskiej otrzymał wicepremier Jacek Sasin. -  Poczta Polska jest dziś podmiotem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Z tego względu chcemy, by utrzymała ona pozycje największego operatora pocztowego w kraju - powiedział ministerstwo aktywów państwowych.

- Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych chcemy, by Poczta Polska była liderem w nowoczesnym podejściu do realizacji usług, a także, by ciągle utrzymała pozycję największego operatora pocztowego na rynku - mówił Sasin.

- Gratuluję wszystkim odznaczonym osobom. Nie mam wątpliwości, że przed Pocztą Polską są lata sukcesów i dynamicznego rozwoju. Potrzeba tu również Państwa doświadczenia, wiedzy i współpracy. Wierzę, że Polacy mogą na nią liczyć - dodał. 

Wybory kopertowe

W maju prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś poinformował o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, ministra aktywów Jacka Sasina i szefa MSW Mariusza Kamińskiego.

Wcześniej NIK skierował zawiadomienia dotyczące podejrzeń popełnienia przestępstwa przez zarządy Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. 

NIK przedstawił 13 maja wnioski z kontroli w sprawie tzw. wyborów kopertowych, które ostatecznie nie doszły do skutku. Izba ustaliła m.in. że decyzje podejmowane przez premiera Mateusza Morawieckiego w celu organizacji w pełni korespondencyjnych wyborów prezydenckich były podejmowane bez podstaw prawnych.

Polityka
"Wiadomości" o marszu 4 czerwca: Mowa nienawiści, 100 tys. osób, zwiezieni działacze
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Marsz 4 czerwca w Warszawie. Tusk złożył ślubowanie i obiecał rozliczenie władzy
Polityka
Zybertowicz o wolcie prezydenta ws. „lex Tusk”: Polska obarczona mnóstwem bezpodstawnych oskarżeń
Polityka
Światowe media piszą o marszu w Warszawie. Punkt zwrotny na płaszczyźnie politycznej i historycznej?
Polityka
Politycy prawicy o marszu: Nienawiść i pogarda. "Zorganizowany przez stare lisy"
Polityka
Tusk: Tak długo, jak mamy Polskę w sercach, tak długo nikt nam nie zagrozi