Bronisław Komorowski w czwartkowej rozmowie z RMF FM przypomniał, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski kilka miesięcy temu publicznie deklarował chęć odbycia rozmowy z Władimirem Putinem. - Rozumiem, że się zmieniły okoliczności, to znaczy Rosji źle się wiedzie, Ukraina sobie dobrze radzi na tej wojnie, ma poparcie świata zachodniego, ale wydaje mi się, że wcześniejsze deklaracje tego samego prezydenta Zełenskiego należy brać pod uwagę z całą powagą, że jest gotów do rozmowy także i z Putinem - powiedział były prezydent.

Czytaj więcej

Komorowski: Ukraina i Zachód nie powinny zamykać się na jakąkolwiek perspektywę rozmowy z Rosją

Mówiąc o obecnym stanowisku PO ws. dopuszczalności aborcji, Komorowski powiedział, że gdyby był członkiem PO, "pewnie by do tak daleko idącej zmiany stosunku do ustawy antyaborcyjnej nie doszło".

W piątek lider PO Donald Tusk skomentował wypowiedzi Komorowskiego. — Ma rację, mówiąc, że jest poza Platformą Obywatelską. Zarówno wypowiedzi dotyczące kwestii aborcji, jak i ta dotycząca Zełenskiego, nie mieszczą się w Platformie, ale to oczywiście jest wybór byłego prezydenta. Jeszcze raz z najwyższym szacunkiem, ale rzeczywiście te poglądy, to nie są poglądy Platformy — powiedział Tusk.