Będzie nowa minister. Morawiecki: Szefowa koła Polskie Sprawy zaproszona do rządu

Szefowa koła poselskiego Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj dołączy do rządu i jako minister będzie zajmowała się tematyką integracji społecznej - potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Publikacja: 22.06.2022 11:47

Agnieszka Ścigaj

Agnieszka Ścigaj

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Rano w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że szef MON Mariusz Błaszczak "zostanie dzisiaj wicepremierem". Zapowiedział "inne zmiany, które dzisiaj będą w Pałacu Prezydenckim". - Też będzie myślę dzisiaj jeszcze dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeżeli chodzi o stabilność rządową, stabilność parlamentarną. Myślę, że w ciągu dnia pewne rzeczy się okażą - oświadczył. - Na razie bez szczegółów, kilka godzin się wstrzymajmy, będzie wszystko wiadomo - uciął.

Portal wPolityce.pl podał, że do rządu dołączy posłanka Agnieszka Ścigaj. "Ma zostać członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za integrację społeczną - głównie za sprawy ukraińskie" - czytaliśmy. "Rzeczpospolita" potwierdziła te doniesienia w źródłach z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej

Suski o odejściu Kaczyńskiego z rządu: Działanie propolskie

Na konferencji prasowej do tematu odniósł się też premier Mateusz Morawiecki. - Mogę potwierdzić. Po wielu rozmowach merytorycznych, programowych, o bardzo konkretnych sprawach, które nurtują Polaków, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu, aby zajmowała się tematyką, którą doskonale zna, tematyką integracji społecznej w tym okresie napięć na forum Polski, międzynarodowym, związanym z falą uchodźców z Ukrainy, ale nie tylko. Tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister - oświadczył szef rządu.

Agnieszka Ścigaj jest szefową koła poselskiego Polskie Sprawy, do którego należą także Zbigniew Girzyński i Andrzej Sośnierz (wybrani z list PiS), a które w środę opuścił Paweł Szramka (dawniej Kukiz'15).

Czytaj więcej

Paweł Szramka porzuca koło Polskie Sprawy po wejściu Ścigaj do rządu

Po godz. 11:00 Szramka zamieścił na Twitterze pismo skierowane do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, w którym informuje o rezygnacji z członkostwa w kole Polskie Sprawy. Polityk podjął decyzję o opuszczeniu koła po tym jak premier Morawiecki potwierdził, że Ścigaj wejdzie do rządu. W rozmowie z TVN24 Szramka stwierdził, że wejście Ścigaj do rządu nie oznacza, że koło Polskie Sprawy dołącza do Zjednoczonej Prawicy.

Polityka
Tusk: Tak długo, jak mamy Polskę w sercach, tak długo nikt nam nie zagrozi
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Nie tylko Warszawa. Protesty także w innych miejscach w kraju
Polityka
Czarzasty: Zbudujemy dla wszystkich bezpieczny dom
Polityka
Wałęsa na Marszu 4 Czerwca: Podejrzewam, że tylu słuchaczy już mi się nie zdarzy
Polityka
Rafał Trzaskowski na Marszu 4 Czerwca: Chcemy Polski wolnej, demokratycznej, otwartej i europejskiej
Polityka
Donald Tusk na Marszu 4 Czerwca: Nie bójcie się, nikt nas dzisiaj nie zagłuszy