Reklama
Rozwiń
Reklama

Morawiecki o emeryturze Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że żartował

"Mam nadzieję, że tak tylko sobie zażartował" - tak w rozmowie z "Rzeczpospolita" premier Mateusz Morawiecki odniósł się do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej tego, kiedy może odejść z czynnej polityki. Prezes PiS w niedawnym wywiadzie dla "Rz" zasugerował, że może to być dla niego tzw. wiek kanoniczny - czyli 75 lat.

Aktualizacja: 23.12.2020 16:58 Publikacja: 23.12.2020 13:53

Morawiecki o emeryturze Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że żartował

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

W rozmowie z "Rzeczpospolita", która ukaże się w czwartkowym wydaniu (po 21.00 w środę na rp.pl) premier Morawiecki ujawnia też filary nowego planu społeczno-gospodarczego obozu rządowego, czyli "Nowego Ładu".

Zdradza, kiedy ten plan zostanie zaprezentowany w całości, opisuje nowe plany inwestycyjne na 2021 rok, mówi o zmianach w wymiarze sprawiedliwości oraz odnosi się do kwestii geopolitycznych i międzynarodowych, jak współpraca z nową administracją  prezydenta-elekta USA, Joe Bidena.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Napięcie na linii Kaczyński-Nawrocki? Powodem prawa zwierząt
Polityka
Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego: To będą dwa lata dobre dla Polski
Polityka
Debata o dywersji na zwykłych torach, PiS w coraz większej pułapce trumpizmu
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Donald Tusk: Akcje dywersyjne Rosji wobec Polski przekroczyły krytyczną granicę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama