Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.08.2016 16:14 Publikacja: 07.08.2016 18:58
Marek Magierowski
Foto: rp.pl
Rzeczpospolita: Jak by pan określił pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy?
Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta: Włożono w niego wiele wysiłku, prezydent Duda mocno się napracował, skupiając się przede wszystkim na sprawach zagranicznych, a w szczególności na szczycie NATO, aby osiągnąć podczas niego jak najlepsze efekty. Tak, to największy sukces. Przekonanie naszych partnerów z państw sojuszniczych, to, o czym prezydent mówił przez wiele miesięcy po stokroć, w najróżniejszych wystąpieniach publicznych, wywiadach, także dla mediów zagranicznych, czyli wzmocnienie wschodniej flanki, żeby stało się rzeczywistością. Wygląda na to, że ten sukces udało się osiągnąć. Nie mamy jeszcze wojsk amerykańskich w Polsce, niemieckich na Litwie, i tak dalej, ale jestem przekonany, że zgodnie z decyzjami na szczycie one pojawią się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, co będzie jakościową zmianą, o skali niewyobrażalnej jeszcze kilka lat temu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy Polska 2050 Szymona Hołowni pozostanie niezależnym ugrupowaniem w rządzącej koalicji? W najnowszym sondażu d...
Telewizja publiczna produkuje już programy w języku białoruskim, ukraińskim, rosyjskim i od niedawna rumuńskim....
- Rotmistrz Pilecki nie po to zgłaszał się na ochotnika do Oświęcimia, żeby teraz jakaś łachudra dla zysku polit...
Polacy już raz, w 2023 roku, mogli wziąć udział w referendum, w którym jedno z pytań dotyczyło nielegalnej imigr...
Jak Polacy oceniają sposób, w jaki Szymon Hołownia sprawuje funkcję marszałka Sejmu? Sprawdziliśmy to w sondażu...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas