- Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - powiedziała Romaszewska w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Informacja o tym, że Kinga Duda jest doradcą społecznym prezydenta, zniknęła już także ze strony jego Kancelarii. Tymczasem jeszcze 5 stycznia witryna informowała, że „prezydenccy doradcy ds. młodzieży Kinga Duda i Łukasz Rzepecki zaprosili do Pałacu Jakuba Lewandowskiego, nowego przewodniczącego V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki”. 

Jak tłumaczył w rozmowie z Polsat News Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy, decyzja „ma związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta”.

Córka prezydenta została jego doradcą w sierpniu zeszłego roku. W zamieszczonym biogramie można bylo przeczytać, że Kinga Duda to prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Dystrykcie Kolumbii.

Według tego źródła, Kinga Duda to uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR), która w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

Kancelaria Prezydenta przekazała, że Kinga Duda zdobywała doświadczenie zawodowe w "licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych" oraz w Parlamencie Europejskim, zaś jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, "gdzie wspierała również prace legislacyjne".

Córka prezydenta specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.