Zdaniem Jakubiaka, Radziwiłł blokuje prace nad ustawą o leczniczej marihuanie. Poseł Kukiz'15 zarzucił, że minister zdrowia traktuje Polaków jak "bandę ludzi, która nie wie, co robić". 

- Nie dać im broni, bo się pozabijają. Nie leczyć marihuaną, bo będą ją palić po podwórkach – mówił. - Polacy są mądrym narodem proszę nas nie wkręcać w taką retorykę.

Jakubiak powiedział, że preparaty z marihuany leczniczej są dopuszczone m.in. w Belgii, Czechach i Danii. - Skoro tam można, to dlaczego u nas nie? - pytał.

Przypomniał też, że przed II wojną słynne były polskie uprawy konopi indyjskich. - I cóż się wtedy takiego działo? - mówił Jakubiak. - Nic się nie działo. Proszę nas nie poniewierać, panie ministrze.

Marek Jakubiak skomentował też apel KOD, PO i .Nowoczesnej, by 13 grudnia, w rocznice wprowadzenia stanu wojennego, wyjść na ulice przeciwko rządom PiS.

-  Jestem zbulwersowany sytuacją, w której praktycznie wszyscy, oprócz Kukiz’15 i PSL, będą 13 grudnia równać się do tych, którzy nas internowali - mówił Jakubiak.  

Więcej - Polskieradio.pl