Michał Wójcik został zapytany na antenie Polsat News, czy zapoznał się z programem premiera Mateusza Morawieckiego "Nowy Polski Ład". Jak podkreślił, „zna jego pewne elementy, a Solidarna Polska przedstawi swoje gdy będzie pełny dokument i będzie można się z nim zapoznać”.

Polityk odniósł się również do uchwały rządu ws. polityki energetycznej do 2040 r., której nie poparli ministrowie Solidarnej Polski - Michał Wójcik oraz Zbigniew Ziobro.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślił, że „nie może ujawniać informacji z posiedzeń Rady Ministrów ponieważ nałożona jest klauzula tajności”. - Rozmowa była intrygująca trwała kilka godzin, była bardzo merytoryczna. Rozmawialiśmy z innymi ministrami na temat wszystkich aspektów, których dotyczy ten program - powiedział Wójcik, zapewniając również, że "jest potrzeba ochrony środowiska i sprawy ekologii”.  - Solidarna Polska nie jest przeciwko zielonej energii, przeciwko fotowoltaice i odnawialnym źródłom energii. Musimy jednak wyważyć pewne interesy, patrzeć na kwestie ludzi - zaznaczył. - Chodzi m.in. o kwestię cen prądu. I tego dotyczy dyskusja - czy ceny prądu nie wzrosną w najbliższych latach. Nawet do tego stopnia, że zubożeje nie tylko taki region jak Śląsk, ale cała Polska. Ceny energii to podwyżki towarów i podwyżki usług - dodał.