Lider Nowoczesnej Ryszard Petru udzielił posłowi Zbigniewowi Gryglasowi nagany za "zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej". Chodzi o wystąpienie Gryglasa na posiedzeniu Sejmu w opasce Narodowych Sił Zbrojnych.

Petru udzielił Zbigniewowi Gryglasowi nagany za "zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne".

Sprawę skomentował poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz. "Nowoczesna R. Petru ukarała dziś swojego posła za to, że...nałożył w Sejmie biało - czerwoą opaskę Narodowych Sił Zbrojnych, aby oddać w ten sposób hołd Bohaterom walczącym o wolną Polskę. To nie żart. Panie Petru - pan przy naszych bohaterach jest zerem. Tylko i wyłącznie" - napisał polityk.

"A decyzja pańskiej śmiesznej partii jasno pokazuje, że nie działacie w interesie Polski. Wasze miejsce jest gdzie indziej. Czas startować do Bundestagu. Mam nadzieję, że po kolejnych wyborach nie będziemy już musieli oglądać waszej żałosnej partyjki w Sejmie. A Narodowym Siłom Zbrojnym - cześć i chwała!" - dodał.