Na potwierdzenie swoich słów Budka zamieścił na Twitterze nagranie, na którym słychać jak - po odebraniu telefonu - słyszy informację o rzekomej śmierci swojej żony.

Przed kilkoma minutami moja żona odebrała telefon zidentyfikowany jako mój numer z informacją o moim zgonie

Borys Budka, szef klubu PO

"Przed kilkoma minutami moja żona odebrała telefon zidentyfikowany jako mój numer z informacją o moim zgonie. Chwilę potem z jej numeru zadzwoniono do mnie z informacją o jej śmierci. Ponieważ jesteśmy razem, udało nam się to nagrać. Posłuchajcie" - pisze Budka.

Wcześniej o fałszywym telefonie z informacją o śmiercią męża poinformowała na Twitterze żona Borysa Budki, Katarzyna.

Budka jest kolejną osobą publiczną, która padła ofiarą tzw. spoofingu, czyli podszywaniu się m.in. pod czyjś numer telefonu komórkowego. Wcześniej telefon z informacją o śmierci swojego ojca odebrała m.in. córka Pawła Wojtunika. Z kolei prawnik, prof. Marcin Matczak odebrał telefon od kogoś podszywającego się pod infolinię CBA, kto poinformował go o rzekomej śmierci jego syna.

Czytaj więcej

Fałszywe telefony. Prof. Matczak poinformowany o śmierci syna. Córka Giertycha zastraszona

Wcześniej nieznani sprawcy korzystając z numeru córki Romana Giertycha - Marii - "mieli rozsyłać alarmy bombowe". O podobnej sytuacji informowała także Dorota Brejza, żona senatora Krzysztofa Brejzy. Z numeru telefonu jej kancelarii adwokackiej wysłano fałszywe wiadomości o podłożonych bombach w szpitalach.

W czwartek córka Romana Giertycha odebrała telefon od kogoś, kto podszył się pod numer kancelarii jej ojca i groził Romanowi Giertychowi śmiercią, jeśli ten "nie poniecha sprawy Pegasusa".