Le pen w sondażach przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się wiosną tego roku, uzyskuje drugie lub trzecie miejsce, będąc jednym z kandydatów do zmierzenia się w II turze z obecnym prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem. Macron prowadzi we wszystkich sondażach, sondaże dają mu też zwycięstwo w II turze.

Marechal, 32-letnia była parlamentarzystka, w wywiadach z "Le Parisien" i "Le Figaro" stwierdziła, że uważa, że rywal jej ciotki w wyborach prezydenckich, Zemmour, przyjął lepszą strategię wyborczą, nawet mimo tego, że obecnie zajmuje czwarte miejsce w sondażach.

Zemmour wciąż ma dużo miejsca na dalszy wzrost (w sondażach)

Marion Marechal, siostrzenica Marine Le Pen

- W odróżnieniu od Marine Le Pen, Zemmour wciąż ma dużo miejsca na dalszy wzrost (w sondażach) - powiedziała Marechal w rozmowie z "Le Figaro".

Według Marechal sytuacja Zemmoura jest lepsza, ponieważ jest on nowy w polityce i stara się budować "pomost pomiędzy różnymi partiami", w związku z czym ma większe szanse na uzyskanie poparcia niż Le Pen, kontaktów z partią której (Zjednoczenie Narodowe, dawny Front Narodowy) inne partie, w tym partie mainstreamowej prawicy, unikają.

Czytaj więcej

Rywal Macrona zapowiada, że zablokuje rozszerzenie UE na wschód

Marechal, niegdyś wschodząca gwiazda w politycznej rodzinie Le Penów, odeszła z polityki pięć lat temu.

Teraz siostrzenica Le Pen przyznała, że chce wrócić do polityki, ale nie zdecydowała jeszcze, czy wesprze kampanię Zemmoura.