60-letni Aliaga w ostatnich sondażach zanotował wzrost poparcia i jest jednym z polityków, którzy w zbliżających się wyborach prezydenckich (I tura odbędzie się 11 kwietnia) mogą wejść do II tury, w której faworytem ma być populistyczny polityk Yonhy Lescano.

Finansista i magnat kolejowy zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem wydali z kraju firmę budowlaną Odebrecht z Brazylii, która znajduje się w centrum śledztw dotyczących korupcji.

- Odebrecht opuści Peru 28 lipca - mówi Lopez Aliaga w rozmowie z Reutersem. Tego dnia nowy prezydent Peru ma zostać zaprzysiężony.

Aliaga deklaruje, że będzie domagał się zapłacenia kary przez brazylijską firmę i będzie chciał przejąć aktywa, które pozostawi ona w Peru.

Lopez Aliaga ma także zmniejszyć liczbę ministrów z 19 do 9, by pozbyć się "pasożytów" bogacących się na państwie.

Aliaga, z racji swojej wrogości wobec elit często jest porównywany do brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro, ale sam Aliaga twierdzi, że to porównanie jest nietrafione.

Aliaga sprzeciwia się małżeństwo osób tej samej płci. - Małżeństwo musi składać się z matki i ojca - mówi.

Kandydat na prezydenta jest przeciwnikiem aborcji - nawet w przypadku gdy ciąża jest owocem gwałtu.

W niedawnym wywiadzie radiowym Aliaga stwierdził, że aby stłumić popędy seksualne myśli o Maryi Dziewicy i nosi włosiennicę.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

- Chrystus cierpiał tak bardzo, że noszenie włosiennicy z pewnością nie jest bolesne - tłumaczył.

Jak dodał zakłada włosiennicę na 10-20 minut dziennie, by "zjednoczyć się z Chrystusem na krzyżu".