"Załogi morskiej grupy uderzeniowej, składającej się z fregaty Admirał Essen, fregaty rakietowej Ładny i łodzi rakietowych R-60 ćwiczyły walkę na morzu przeprowadzając strzelania do celów imitujących okręty i środki ataku powietrznego wroga" - głosi oświadczenie wydane przez dowództwo Okręgu.

Ponadto w ramach ćwiczeń przeprowadzono strzelania artyleryjskie do celów imitujących miny wodne i cele powietrzne (te ostatnie były symulowane przez bomby oświetlające SAB-250.

Czytaj więcej

CNN: Biden ostrzegł Zełenskiego przed nieuchronną inwazją. Biały Dom zaprzecza

W ramach ćwiczeń załogi trałowców Floty Czarnomorskiej miały prowadzić działania rozpoznawcze i poszukiwania min morskich w rejonie działania ćwiczących sił - informuje też dowództwo Okręgu.

Łącznie w ćwiczeniach na Morzu Czarnym uczestniczy ponad 20 okrętów Floty Czarnomorskiej.

Dowódca rosyjskiej marynarki wojennej, admirał Nikołaj Jewmienow poinformował wcześniej, że w styczniu i lutym rosyjskie okręty będą prowadzić ćwiczenia we "wszystkich rejonach odpowiedzialności". 

140

Tyle rosyjskich okrętów bierze udział w ćwiczeniach rosyjskiej marynarki wojennej na całym świecie

Ćwiczenia odbywają się zarówno na akwenach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie terytorium Rosji, jak i na "ważnych częściach światowych oceanów".

Ćwiczenia rosyjskiej floty prowadzone są m.in. na wodach Morza Śródziemnego, Północnego, Ochockiego, a także w północnej części Oceanu Atlantyckiego i na Oceanie Spokojnym.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Łącznie w ćwiczeniach ma brać udział ponad 140 okrętów i jednostek wsparcia, ponad 60 samolotów, 1 000 jednostek sprzętu wojskowego i ok. 10 tys. żołnierzy i marynarzy.