Reklama
Rozwiń
Reklama

Premier Morawiecki murem za Ireną Lasotą

Mateusz Morawiecki sugeruje zorganizowanie państwowej uroczystości upamiętniającej wydarzenia marcowe. Chętnie by na nich widział Lasotę.

Publikacja: 31.01.2018 19:03

Irena Lasota

Irena Lasota

Foto: Rzeczpospolita, Darek Golik

W ten sposób premier odniósł się do artykułu, który opublikowaliśmy w środę. Opisaliśmy w nim spór wokół 50. rocznicy Marca '68. W panelu dotyczącym tamtych wydarzeń nie wezmą udział osoby, które odegrały w nich ważną rolę, m.in. Adam Michnik i Irena Lasota.

W osobistym liście skierowanym do Lasoty Mateusz Morawiecki napisał m.in., że z przykrością przyjął wiadomość o niezaproszeniu jej na obchody organizowane na Uniwersytecie Warszawskim.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Polityka
Najnowszy sondaż partyjny CBOS pełen zaskoczeń, choć lider bez zmian
Polityka
Polityczne wejście Mariana Banasia. Zakłada stowarzyszenie. Kolejna będzie partia?
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
PiS na wojnie bez końca z Braunem i Konfederacją, Marsz Niepodległości sprawdzi kondycję prawicy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama