Reklama
Rozwiń
Reklama

Maria Nowina Konopka o kampanii Dudy: Wykorzystał potencjał Facebooka

W kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy facebookowe posty lajkowane były z rosnącą z miesiąca na miesiąc częstotliwością - mówi serwisowi rp.pl dr Maria Nowina Konopka, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Aktualizacja: 21.03.2018 17:53 Publikacja: 21.03.2018 16:10

Maria Nowina Konopka o kampanii Dudy: Wykorzystał potencjał Facebooka

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Rp.pl: Jakie są najważniejsze wnioski z pani analizy naukowej dotyczącej wykorzystania przez Andrzeja Dudę Facebooka i Twittera podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku?

Maria Nowina Konopka: W kampanii Andrzeja Dudy wyraźnie dowartościowano media społecznościowe starając się maksymalnie wykorzystać ich potencjał komunikacyjny. Wydaje się, że materiały będące w obiegu mediów społecznościowych tworzone były przez osoby rozumiejące sposób ich funkcjonowania oraz mające świadomość inności przyjętego sposobu prowadzenia kampanii. W efekcie facebookowe posty lajkowane były z rosnącą z miesiąca na miesiąc częstotliwością. Dodać należy, że Facebook to tylko jedna z platform, należąca do szerszej rodziny mediów społecznościowych.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Jest decyzja ws. immunitetu Zbigniewa Ziobry
Polityka
Szymon Hołownia pożegnał się w Sejmie z posłami. „Dziękuję za te dwa lata”
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Najnowszy sondaż partyjny CBOS pełen zaskoczeń, choć lider bez zmian
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama