Reklama
Rozwiń

Spadają notowania prezydenta i rządu. Premier się trzyma

Najnowszy sondaż Kantar Public wskazuje, że notowania głowy państwa i rządu spadają sukcesywnie od początku roku.

Aktualizacja: 21.03.2018 17:55 Publikacja: 21.03.2018 17:22

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Foto: Fotorzepa/Radek Pietruszka

amk

W marcowym badaniu dobrze działalność prezydenta oceniło 49 proc. badanych. Źle - 38 proc.

To spadek ocen pozytywnych o 3 pkt. proc. i wzrost negatywnych o 4 pkt. proc.

13 procent ankietowanych przez sondażownię nie potrafi ocenić działalności prezydenta.

Spadek w sondażach zalicza również rząd. O 4 pkt. proc. spadł odsetek zadowolonych z pracy gabinetu Mateusza Morawieckiego, jest ich w tej chwili 39 proc. wśród ankietowanych. 46 proc. pytanych, czyli również 4 pkt. proc. więcej niż w zeszłym miesiącu, jest z pracy rządu niezadowolonych.

15 proc. nie ma na ten temat zdania.

Zarówno prezydenta, jak i rząd najlepiej oceniają wyborcy PiS i osoby o poglądach prawicowych.

Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości Duda zbiera aż 97 proc. ocen pozytywnych, a wśród osób o prawicowych poglądach - 80 proc.

Najgorzej głowę państwa oceniają wyborcy PO i Nowoczesnej (po 73 proc.) i osoby o poglądach lewicowych (59 proc.) i centrolewicowych (67 proc.).

Rząd ma najlepsze notowania u wyborców PiS (96 proc.) oraz wśród ludzi o poglądach prawicowych (74), a najgorsze - u wyborców PO i Nowoczesnej (odpowiednio 84 i 83 proc.), u reprezentujących poglądy lewicowe (71) i centrolewicowe (73 proc.)

Lepsze zdanie o rządzie mają też osoby wierzące i niepracujące zawodowo.

 

W porównaniu do notowań sprzed miesiąca nie zmieniły się notowania premiera Morawieckiego.

Dobrze ocenia go 46 proc. badanych, źle - 32. Aż 22 procent nie ma wyrobionego zdania.

Sondaż Kantar Public przeprowadzono 9-14 marca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1060 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?
Polityka
Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie spotkania z PiS. Czego dotyczyła rozmowa?
Polityka
Łukasz Pawłowski: Bez zmiany premiera notowania koalicji będą coraz gorsze. Zakończy się to rządem mniejszościowym
Polityka
Polska 2050 zawiesiła Tomasza Zimocha. Wcześniej komentował spotkanie Hołowni z Kaczyńskim