Reklama
Rozwiń

Kukiz: Ale będzie kwik na Wiejskiej

"Jak nigdy nie mogę się doczekać posiedzenia (Sejmu)" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz komentując zapowiedzianą przez Jarosława Kaczyńskiego obniżkę wynagrodzeń posłów i senatorów o 20 proc.

Aktualizacja: 06.04.2018 05:58 Publikacja: 06.04.2018 05:49

Kukiz: Ale będzie kwik na Wiejskiej

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Prezes PiS poinformował w czwartek, że jego partia zamierza obniżyć wynagrodzenia parlamentarzystów o 20 proc., a także wprowadzić limit wynagrodzeń dla burmistrzów, wójtów i prezydentów miast. To reakcja na krytykę rządu PiS za nagrody wypłacane ministrom w 2016 i 2017 roku przez Beatę Szydło (w 2017 roku każdy z ministrów otrzymał po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie).

Kukiz chwali propozycję Kaczyńskiego. "I bardzo dobrze! Dobrze też by było, gdyby Prezes poszedł na całość i zrealizował postulat Kukiz'15 obniżając kwotę wolną od podatku dla posłów do wysokości kwoty wolnej Obywateli" - pisze przewodniczący Kukiz'15.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Rekonstrukcja rządu się opóźni. Czy zdążą przed zaprzysiężeniem Karola Nawrockiego?
Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?
Polityka
Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie spotkania z PiS. Czego dotyczyła rozmowa?
Polityka
Łukasz Pawłowski: Bez zmiany premiera notowania koalicji będą coraz gorsze. Zakończy się to rządem mniejszościowym