Wiceminister sprawiedliwości ma co tydzień - w formie podcastu, programu na platformach społecznościowych - rozmawiać z ważnymi dla miasta postaciami. Jego pierwszym gościem w środę jest  Jan Domarski, znany polski piłkarz i zdobywca bramki na Wembley w 1973 r., rzeszowianin.

Nowe programy maja pojawiać się co tydzień. Dostępne sa na platformach społecznościowych oraz na Spotify.

Jak wynika z naszych rozmów, sztab Marcina Warchoła chce w ten sposób dotrzeć do wyborców, którzy w pandemii więcej czasu spędzają w mediach społecznościowych. Chce też wykazać się znajomością najbardziej aktualnych trendów komunikacyjnych. Celem jest też podkreślenie znaczenia w jego kampanii dyskusji i rozmowy o mieście oraz jego mieszkańcach i ich potrzebach.

W Rzeszowie kandydatką popierana przez PiS jest wojewoda Ewa Leniart, kandydatem popieranym przez SP (startuje z własnego komitetu KW Marcin Warchoł, Tadeusz Ferenc - dla Rzeszowa) jest Marcin Warchoł.

Opozycja popiera radnego Konrada Fijołka. 

Wybory przewidziano na 9 maja. Dojdzie do nich w wyniku rezygnacji prezydenta Tadeusza Ferenca, który rządził w Rzeszowie blisko 20 lat i poparł kandydata Solidarnej Polski w tych wyborach.