Dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o potwierdzeniu ostatniej doby 10 445 zakażeń. Wśród nowych infekcji Omikron stanowi już ponad 16 proc.

Liczba potwierdzonych zakażeń jest wyższa o ponad 34 proc. tydzień do tygodnia.

Czytaj więcej

Ogromny wzrost zakażen tydzień do tygodnia. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Fogiel, pytany, czy to nie najwyższy czas na wprowadzenie obowiązkowych szczepień przynajmniej dla wybranych grup zawodowych przypomniał, że obowiązują one medyków. Dodał też, że o pozostałych grupach zawodowych "w Sejmie trwają rozmowy".

- Walczymy z niewidzialnym wrogiem. Wrogiem, który się zmienia. Wrogiem, o którym ciągle dowiadujemy się czegoś nowego - mówił polityk PiS.

Wicerzecznik rządu został poproszony o komentarz w sprawie rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze Morawieckim, stwierdził, że decyzja ta zapadła, bo zdaniem części członków "wyczerpała się formuła" Rady.

- Przyjmujemy to do wiadomości - stwierdził.

Fogiel zauważył, że Rada Medyczna była ciałem doradczym, a decyzje podejmuje rząd w oparciu o różne źródła.  Dodał, że zadaniem stworzenia nowego formatu, w którym rząd będzie korzystać z rad doświadczonych lekarzy, "został obarczony" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas głosowania dotyczącego weryfikacji szczepień polityków Prawa i Sprawiedliwości nie będzie obowiązywać dyscyplina partyjna. Tę decyzję Fogiel tłumaczył "pewnymi różnicami nawet wewnątrz rządzącej większości" i zapewnił, że w Zjednoczonej Prawicy nie brakuje miejsca na wymianę poglądów i dyskusję.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ